Jak optymalizować czas wydruku etykiet samoprzylepnych w logistyce wewnętrznej?

Etykiety samoprzylepne są nieodzowną częścią dzisiejszej logistyki. Służą nie tylko jako element informacyjny w procesie dostawy, ale spełniają również szereg innych funkcji.

Logistyka magazynowa napędzana systemem WMS.

Nowoczesny magazyn to miejsce, gdzie spotykają się popyt (zamówienia Klienta), z podażą (stany magazynowe). W dzisiejszych czasach, kiedy znaczna część handlu odbywa się przez internet magazyn musi być połączony ze światem za pomocą nowoczesnego systemu informatycznego, znanego jako system WMS. System zarządzania magazynem nadzoruje całość operacji magazynowych począwszy od wejścia towaru do magazynu, przez całość procesów związanych ze składowaniem, aż po wysyłkę towaru poza magazyn do Klienta ostatecznego. Ważnym elementem funkcjonowania magazynu napędzanego systemem jest zastosowanie etykiet samoprzylepnych, które wykorzystywane są w kilku obszarach działania systemu. Obszary, w których organizacji pomagają etykiety samoprzylepne to między innymi: oznaczanie towarów etykietą rejestracyjną na wejściu do magazynu,  oznaczanie miejsc odkładczych i stref magazynowych, oraz oznaczanie opakowań wysyłanych z magazynu do Klienta.

Wydruk etykiet samoprzylepnych- sprzęt potrzebny do szybkiej i niezawodnej pracy.

Wydruk etykiet samoprzylepnych w świecie logistyki możliwy jest na dwa zasadnicze sposoby. Jednym z nich jest zastosowanie specjalistycznych urządzeń- drukarki etykiet. Tego typu urządzenia obsługują media w postaci etykiet na rolce. Etykieta może być zadrukowana na dwa sposoby. Jednym z nich jest druk termiczny- typowy dla świata logistyki, mniej trwały, ale również mniej kosztowny niż jego rywal, czyli druk termotransferowy. Druk termotransferowy wykorzystuje specjalne taśmy, które odbijają się na powierzchni etykiety, tworząc bardziej odporny na ścieranie wydruk.

Wydruk etykiet z systemu WMS- zaoszczędzony czas i pieniądze.

Ogromną korzyścią z zastosowania systemu WMS jest możliwość sterowania z jego poziomu wieloma procesami, które będą się działy w sposób automatyczny. Jednym z takich procesów jest wydruk etykiet samoprzylepnych. Zawartość etykiety, miejsce jej wydruku, czas,  w którym się to dzieje jest efektem pracy systemu WMS. System drukuje w ten sposób wszelkie etykiety potrzebne w ramach jego pracy, począwszy od etykiet lokalizacyjnych, aż po etykietą kurierską dla Klienta.

HIT-Kody Kreskowe- Twój ekspert w dziedzinie automatycznej identyfikacji.

Poznański integrator systemów automatycznej identyfikacji HIT-Kody Kreskowe już od ponad dwudziestu lat wdraża kompleksowe rozwiązania do optymalizacji logistyki magazynowej. Naszymi Klientami są zarówno firmy krajowe, jaki i zagraniczne.

 

Forum-Firm.pl

Redakcja serwisu Forum-Firm.pl. Piszemy dla Was o biznesie!

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal powstał z myślą o ludziach prowadzących własny biznes, którzy szukają przydatnych informacji w internecie, a my im podpowiadamy jak prowadzić własną firmę.