Łatwe projektowanie taśmy pakowej z własnym nadrukiem w praktyce

Taśmy pakowe z własnym nadrukiem najczęściej spotykane są w biurach, magazynach lub sklepach internetowych. Tego typu produkty wykorzystywane są nie tylko do zabezpieczania opakowań, ale obecnie coraz częściej pełnią funkcję wizerunkową. Taśma z logo stanowi tańszą alternatywę dla znakowania opakowań. Ponadto pozwalają przesyłce wyróżnić się na tle pozostałych i budować rozpoznawalność marki w świadomości klientów.

Jak zaprojektować taśmę pakową z własnym nadrukiem?

Każdy wysyłany w paczce produkt stwarza możliwość budowania trwałych relacji z klientami. Taśmy pakowe z własnym nadrukiem umożliwiają wypromowanie marki. Aby stworzyć pozytywne wrażenia u odbiorcy przesyłki, należy dokładnie przemyśleć projekt nadruku. Możliwości znakowania taśm pakowych są niemal nieograniczone. Można na nich umieścić wyłącznie logo firmy lub dodatkowo uzupełnić przekaz hasłem reklamowym, podziękowaniem za zakup lub danymi kontaktowymi. Możliwości nośników reklamowych powinny zostać wykorzystane w 100%.

Jaki rodzaj taśmy wybrać pod znakowanie?

Jeśli firma chce być postrzegana jako eko, powinna zainwestować w taśmę papierową z nadrukiem. Taśmy papierowe najczęściej wykorzystywane są do pakowania produktów ekologicznych, rękodzieła lub książek. W sytuacji, gdy najważniejszą dla sprzedawcy kwestią jest jak najlepsze zabezpieczenie przesyłek, powinien postawić na taśmy klejące, których bazą jest folia. Taśmy Hot-Melt, solventowe i akrylowe polecane są do zabezpieczania opakowań kartonowych o różnych gabarytach.

Metody znakowania taśm klejących

Do znakowania taśm samoprzylepnych wykorzystywane są różne technologie. Najczęściej jest to druk fleksograficzny, który pozwala na uzyskanie na produkcie intensywnych barw. Fleksodruk umożliwia stworzenie wyjątkowo trwałego nadruku, odpornego na działanie różnych czynników zewnętrznych. Najczęściej do nadruku na taśmach klejących wykorzystuje się tzw. metodę kanapkową (sandwich). Nadruk wykonywany jest na folii jeszcze przed nałożeniem kleju. Dzięki temu znakowanie jest odporne na ścieranie. Nadruki wykonywane są w kolorach z palety Pantone lub z wykorzystaniem palety RAL.

Łatwe projektowanie taśm pakowych z własnym nadrukiem z marką TCM Service

Wiele sklepów internetowych i dostawców taśm klejących proponuje swoim klientom wygodne kreatory nadruku. Dzięki nim możliwe jest łatwe wgranie gotowego projektu do zamówienia lub stworzenie własnego napisu na taśmie. Producentem taśm pakowych z własnym nadrukiem, który w odpowiedzi na potrzeby klientów udostępnia takie udogodnienie, jest TCM Service. Zamawiający w sklepie internetowym TCM service może w łatwy sposób określić rodzaj nadruku na taśmie klejącej, a proces zamawiania tych produktów przebiega wyjątkowo sprawnie. Marka TCM Service oferuje swoim klientom wyłącznie wysokiej jakości produkty z trwałym nadrukiem. Co ważne, firma oferuje także kompleksowe wsparcie w ramach doradztwa technicznego. W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów podczas projektowania taśmy, personel służy fachową pomocą.

 

Forum-Firm.pl

Redakcja serwisu Forum-Firm.pl. Piszemy dla Was o biznesie!

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal powstał z myślą o ludziach prowadzących własny biznes, którzy szukają przydatnych informacji w internecie, a my im podpowiadamy jak prowadzić własną firmę.