Sprężarki Scroll BOGE – charakterystyka oraz zastosowanie

Ten agregat jest innowacyjnym połączeniem, stanowiącym kompromis wydajności i jakości produkowanego powietrza. Z tego względu swoje miejsce znalazł nie tylko w przemyśle technicznym i budowalnym, ale także w produkcji leków, zabiegach medycznych oraz stomatologicznych. Korzystają z niej zakłady produkujące żywność i zajmujące się jej przetwórstwem. Wszystko z powodu najwyższej jakości tłoczonego powietrza, którego sterylność pozwala na bezpośredni kontakt z ciałem człowieka oraz pożywieniem.

Nowa seria sprężarek Scroll EO od BOGE

Ostatnią nowością od BOGE jest linia EO (czyli z ang. Eccentric, Oil-free). Urządzenie to jest prawdziwym połączeniem funkcjonalności i wygody. Bez wątpienia można nadać jej miano króla ciszy – jej działanie charakteryzuje się niespotykanym dotychczas zrównoważonym i delikatnym dźwiękiem, jak na taki sprzęt. Dodatkowo nie wytwarza wibracji, przez które często używanie jej blisko miejsca wykonywania pracy było niekomfortowe. Dziś ten problem już nie istnieje – można umieścić ją tuż obok siebie. Zwłaszcza dlatego, że mimo swojej ogromnej mocy jest zbudowana w kompaktowy i przemyślany sposób. To z kolei przekłada się na niskie koszty utrzymania.

Jakie są inne zalety korzystania ze sprężarki Scroll BOGE?

Ponadto sprężarka typu Scroll EO jest całkowicie bezolejowa, co korzystne wpływa na jakość produkowanego powietrza oraz środowisko naturalne. Podczas korzystania z niej, nie wydziela się nieprzyjemny i drażniący zapach. Posiada także modułową koncepcję z aż 4 poziomami agregatów. Dzięki temu wybierzesz tryb dopasowany to Twoich potrzeb.

Budowa i działanie sprężarki Scroll BOGE EO

Jak każdy sprzęt tego typu posiada odpowiednio dobrany do modelu cylinder, głowicę oraz silniki elektryczne. Nie ma z kolei filtrów oddzielających cząsteczek, ponieważ jest w 100% bezolejowa. W takim przypadku nie ma potrzeby oddzielania wydobywającego się z niej gazu od cieczy.

Centrum sterowania sprzętu to, w zależności od modelu, jedna lub kilka sprężarek spiralnych EO. Z kolei ją budują dwie mniejsze spirale – podczas działania jedna jest nieruchoma, natomiast druga obraca się niewymuszonym ruchem obrotowym, zwanym fachowo mimośrodowym, ponieważ do pracy zmusza ją siła odśrodkowa. Konstrukcja tego typu agregatora jest modułowa. Oznacza to, że dzięki osuszaczowi chłodniczemu oraz galwanizowanemu zbiornikowi sprężonego powietrza, każdy użytkownik idealnie dostosuje ją do swoich indywidualnych potrzeb, jak na przykład regulacja ciśnienia, mocy znamionowej, wydajności ogólnej, gabarytów czy głośności.

Marka BOGE, czyli zaufany producent

Od 100 lat sukcesywnie zdobywa uznanie konsumentów na całym świecie. Niemiecka precyzja, nowoczesna technologia budowania sprężarek i ogromne doświadczenie w branży urządzeń pneumatycznych, pozwoliło jej stać się jednym z topowych producentów tego typu urządzeń. BOGE zdecydowanie jest liderem tego obszaru rynku. Oferuje nie tylko wysokiej klasy produkty, ale i serwis oraz obsługę tylko na najwyższym poziomie.

Sprężarka Scroll od BOGE – zastosowanie w medycynie

Należy zdać sobie sprawę, że tego typu sprzęt wytwarza wysokiej klasy czyste powietrze. Takim sposobem odnalazł on swoją użyteczność między innymi w przemyśle medycznym oraz stomatologicznym, gdzie sterylność gra pierwsze skrzypce.

Są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania placówek okołomedycznych, lecz także stosuje się je bezpośrednio do różnego rodzajów zabiegów. To właśnie sprężarka typu Scroll tłoczy powietrze do respiratorów, które pomagają w oddychaniu pacjentom. Dentyści natomiast używają ich do oczyszczania przestrzeni w jamie ustnej zębów i zębów, szczególnie tych poddawanym naprawie.

Przemysł farmaceutyczny

To kolejne miejsce, gdzie higiena powietrza jest najwyższym priorytetem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wykorzystuje się je do produkcji kolorowych powłok tabletek. Mają przecież one bezpośredni kontakt z organizmem pacjenta, dlatego aseptyczność musi być zachowana w 100%. Sprężarki nadmuchują też buteleczki lub fiolki, w których przechowuje się różnego rodzaju leki, a wydobywający się z nich gaz niekiedy miesza bądź przesiewa różnego rodzaju preparaty medyczne.

Dlaczego korzystają z niej lakiernicy?

Ponieważ zasilają one pistolet do nakładania lakieru na pojazd. Podczas tego procesu szczególnie ważna jest ilość dostarczanego do powietrza, czyli tak zwany pobór. Dzięki ustawieniu jego parametrów można rozprowadzić płyn w odpowiedniej ilości. Najlepiej jest robić to w jak najcieńszych warstwach. Sprężarka typu Scroll od BOGE zapewnia właśnie taką precyzję tłoczonego gazu.

Poza tym liczy się oczywiście jakość powietrza. Już doskonale wiesz, że tego typu urządzenia zapewniają jego najwyższą sterylność. Od tego właśnie zależy wygląd karoserii — nasycenie kolorów, ich trwałość oraz krycie.

Sprężone powietrze w przemyśle spożywczym

Urządzenia Scroll od BOGE są w pełni przystosowane do kontaktu z żywnością. Dlatego używa się ich, chociażby do mieszania ogromnych ilości surowego mleka w cysternach. Z kolei warzywa i owoce, zanim trafią do opakowania, są dokładnie myte i osuszane, aby nie dopuścić do rozwoju na ich powierzchni pleśni oraz innych drobnoustrojów, powodujących ich przedwczesne zepsucie. Do pozbycia się wilgoci oraz utrzymania porządku w piekarniach służy oczywiście sterylny gaz, który pozyskasz ze sprężarki Scroll BOGE EO.

FAQ:

 

  • Jakie są zalety ma sprężarka Scroll?

Jest cicha oraz nie produkuje wibracji, co znacząco wpływa na komfort pracy z urządzeniem i można trzymać je blisko miejsca wykonywanych czynności. Jednak przede wszystkim sprężarka ta to w pełni bezolejowy sprzęt. To z kolei przekłada się na jakoś wydobywanego powietrza — cechuje je sterylność.

 

  • Jak działa tego typu agregator?

Jej newralgiczną częścią są sprężarki spiralne EO, zbydudowane z dwóch spirali. Jedna z nich jest nieruchoma, natomiast druga porusza się niewymuszonym ruchem mimośrodowym. To w połączeniu z osuszaczem chłodniczym oraz galwanizowanym zbiornikiem tworzy aseptyczne powietrze i możliwość regulowania jej parametrów, według indywidualnych potrzeb.

 

  • Dlaczego stosuje się ją w medycynie i stomatologii?

Ze względu na najlepszej klasy gaz, to właśnie ona tłoczy gaz do respiratorów oraz czyści powierzchnię jamy ustnej i zębów, które wcześniej zostały poddane zabiegowi chirurgicznemu.

Partnerem artykułu jest pneumatik.pl

 

Forum-Firm.pl

Redakcja serwisu Forum-Firm.pl. Piszemy dla Was o biznesie!

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal powstał z myślą o ludziach prowadzących własny biznes, którzy szukają przydatnych informacji w internecie, a my im podpowiadamy jak prowadzić własną firmę.