Całoroczne magazynowe hale namiotowe

Lekkie hale namiotowe o aluminiowej konstrukcji stanowią atrakcyjną alternatywę nie tylko dla obiektów murowanych, ale także stalowych konstrukcji szkieletowych. Przy zdecydowanie niższym koszcie realizacji oferują porównywalne właściwości.

Szerokie spektrum zastosowań magazynowych

Całoroczne hale namiotowe z przeznaczeniem magazynowym, dzięki specjalnej i przemyślanej konstrukcji doskonale nadają się do składowania różnego rodzaju towarów. Brak centralnych słupów i podpór sprawia, że inwestor otrzymuje dużą swobodną przestrzeń do zagospodarowania (każdy metr magazynu można optymalnie wykorzystać). To zapewnia możliwość przetrzymywania przedmiotów wielkogabarytowych o nieregularnych kształtach (maszyny czy urządzenia). Ponadto, na co zwracają uwagę pracownicy, praca w tego typu obiektach jest bezpieczna i komfortowa. Można nie tylko objąć wzrokiem całe pomieszczenie, ale także łatwiej manewrować wózkiem widłowym.

Bezpieczeństwo

Hale namiotowe pokryte są specjalną membraną, która odporna jest na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych. Chroni składowane towary przed słońcem, deszczem, wiatrem czy śniegiem i zapewnia bezpieczeństwo pracownikom. Strukturę zewnętrzną można dostosować do indywidualnych potrzeb firmy. Materiał jest dostępny w wielu kolorach, co pozwala dobrać najlepszy odcień barwy do elementów identyfikacji wizualnej firmy. W końcu każdy obiekt firmowy jest pewnego rodzaju elementem kreowania wizerunku i kanałem komunikacji marketingowej (na namiocie można umieścić jakąkolwiek grafikę czy hasło). Ściany zewnętrzne mogą być także wykonane z materiału przejrzystego. Takie rozwiązanie, dzięki dopływowi naturalnego światła do wnętrza, pozwala zoptymalizować koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej na dodatkowe oświetlenie. Jeśli używamy hali magazynowej tylko w dzień, to nie musimy praktycznie używać sztucznego oświetlenia. Opcjonalnie ściany mogą być wykonane z blachy trapezowej warstwowej z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym.

Elastyczność

Hale namiotowe z przeznaczeniem na magazynowanie są zdecydowanie tańsze w realizacji i eksploatacji od standardowych budynków murowanych. A co najważniejsze ich montaż na miejscu trwa dosłownie kilka godzin (czas montażu zależy ściśle od wielkości hali). To sprawia, że w razie konieczności (zmiana profilu działalności lub osłabienie koniunktury na rynku), halę można szybko rozmontować i postawić w innym miejscu lub sprzedać. Hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla inwestorów potrzebujących czasowo większej przestrzeni magazynowej (halę namiotową z przeznaczeniem na magazyn o odpowiedniej wielkość można wynająć na określony czas). To także doskonałe wyjście dla firm, które nie są właścicielami gruntów i nie mogą wznosić na terenie firmy żadnych dodatkowych klasycznych obiektów.

Personalizacja

Halę namiotową z przeznaczeniem na magazynowanie można dostosować do własnych potrzeb nie tylko pod kątem wizualnym, ale także użytkowym. Istnieje możliwość zamontowania różnego rodzaju urządzeń i elementów usprawniających proces magazynowania, takich jak: specjalne wrota hangarowe, okna, drzwi, podłogi (dostosowane do skali obciążeń), urządzenia grzewcze, elementy dekoracyjne (podsufitki zasłaniające konstrukcję).

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy Rekord Hale Namiotowe sp. z o.o. - https://www.halenamiotowe.com.pl/hale-magazynowe-namioty-magazynowe/

Forum-Firm.pl

Redakcja serwisu Forum-Firm.pl. Piszemy dla Was o biznesie!

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal powstał z myślą o ludziach prowadzących własny biznes, którzy szukają przydatnych informacji w internecie, a my im podpowiadamy jak prowadzić własną firmę.