5 zasad bezpiecznego pożyczania online

Każdemu z nas może przytrafić się sytuacja, w której będziemy potrzebować szybko pieniędzy. Nie muszą to być od razu wielkie kwoty – często musimy zapłacić rachunek lub naprawić drobną usterkę, na co spokojnie wystarczy nam pożyczona online kwota rzędu 500 złotych. Jednak mimo powszechności Internetu, wiele osób wciąż nie jest przekonanych do tej formy zaciągania pożyczki. Niesłusznie – trzeba tylko robić to rozważnie! Jak więc bezpiecznie pożyczać w sieci? Poznaj pięć najważniejszych zasad!

Porównuj pożyczki

Z pewnością słyszałeś o porównywarkach chwilówek. Tak, nie trzeba przeglądać całego Internetu w poszukiwaniu tej jedynej pożyczki! Narzędzia tego typu pozwalają zastawić ze sobą wiele ofert różnych firm. Możesz porównać oprocentowanie, prowizje i koszty oraz sprawdzić dostępność darmowych pożyczek – często udzielanych przez firmy ich nowym klientom. Za pomocą intuicyjnych suwaków ustawisz kwotę i termin spłaty, a program wszystko wyliczy i umożliwi ci podjęcie decyzji w oparciu o twarde dane. Przykładowo, przez lowcachwilowek.pl porównasz 29 chwilówek, dzięki czemu wybierzesz najlepiej, jak to tylko możliwe.

Czytaj opinie

W dobie chaosu reklamowego i dużej konkurencji na polskim rynku finansowym, trudno jest się nie pogubić i odróżnić slogany od faktów. Na szczęście Internet jest miejscem, w którym możesz szybko zapoznać się z opiniami na temat usług pożyczkodawców. Dowiesz się, jak firma traktuje klientów, czy idzie na rękę w trudnej sytuacji i przedłuża termin spłaty, jakie obowiązują prowizje, czy można przenieść pożyczkę do innej instytucji itd. Naturalnie, możesz obawiać się, że sieć jest pełna przekazów marketingowych oraz czarnego PR-u i nie znajdziesz w niej rzetelnych informacji. Jesteśmy jednak pewni, że szybko odróżnisz złośliwe komentarze od merytorycznych wypowiedzi.

Przestudiuj ofertę

Przy okazji pożyczania pieniędzy bardzo istotne jest, by wczytać się w warunki, na których zaciągniesz zobowiązanie. Może się bowiem okazać, że różne instytucje zaoferują ci różne opcje – inne mogą być prowizje, odsetki czy RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Dodatkowe koszty przedłużenia terminu spłaty pożyczki mogą także zmieniać się w zależności od firmy. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z warunkami umowy – skoro możesz gdzie indziej dostać lepszą pożyczkę, z pewnością warto o tym wiedzieć.

Nie śpiesz się

Pośpiech – twój wróg! Działając na szybko możesz przegapić najlepszą ofertę, pożyczyć więcej pieniędzy niż naprawdę potrzebujesz – a trzeba będzie przecież oddać je z odsetkami – lub nieświadomie wybrać nieuczciwą firmę pożyczkową! Mimo coraz lepszych narzędzi kontroli wciąż zdarzają się podmioty działające niezgodnie z prawem. Szukając chwilówki na spokojnie i stosując pozostałe wskazówki z tego artykułu, zminimalizujesz ryzyko popełnienia błędu, którego konsekwencje mogą ciągnąć się za tobą bardzo długo.

Prześwietl pożyczkodawcę

Firmy finansowe, tak samo zresztą jak banki, weryfikują klientów, zanim pożyczą im pieniądze. To zrozumiałe – nie udziela się pożyczki komuś, o kim nic nie wiadomo! Nikt nie chce notować strat, świadcząc usługi niewypłacalnym dłużnikom. Ale skoro oni sprawdzają nas – my sprawdzajmy ich! Przede wszystkim powinieneś zapoznać się ze stroną internetową instytucji pozabankowej, której oferta cię zainteresowała. Sprawdź, czy ma ona siedzibę i infolinię, a przede wszystkim – upewnij się, że na stronie widnieje jej numer KRS. Dobrym pomysłem będzie upewnienie się, że firma nie figuruje na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli ją tam znajdziesz, nie korzystaj z jej usług!

 

Forum-Firm.pl

Redakcja serwisu Forum-Firm.pl. Piszemy dla Was o biznesie!

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal powstał z myślą o ludziach prowadzących własny biznes, którzy szukają przydatnych informacji w internecie, a my im podpowiadamy jak prowadzić własną firmę.