
Kursy walut w banku a w kantorach online
Często wyjeżdżasz za granicę w celach zarobkowych i wysyłasz pieniądze do rodziny w Polsce? A może każdego roku udajesz się na zasłużone wakacje do obcego kraju? W każdym z tych przypadków stoisz przed koniecznością wymiany waluty. W przeciwnym razie zostałbyś obarczony gigantycznymi kosztami przewalutowania, płacąc kartą w sklepach czy wypłacając gotówkę w bankomatach. Nie pozostaje przy tym bez znaczenia, w jakim miejscu dokonasz transakcji wymiany. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, wtedy powinieneś porównać kursy oferowane przez różne podmioty.
Banki zarabiają na spreadzie, a Ty wyrzucasz pieniądze w błoto
Instytucje bankowe to nie organizacje charytatywne. Wymiana walut stanowi jedno z ich kluczowych źródeł zysku. Pewnie nieraz będąc w banku dostrzegasz na tablicach, że kursy sprzedaży i zakupu walut wyraźnie się między sobą różnią. Czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd takie rozbieżności się biorą? Otóż wynikają one ze spreadu – czyli dysproporcji, której poziom każdy bank ustala kierując się aktualnymi rekomendacjami Narodowego Banku Polskiego. Ostatecznie spread może przekroczyć granicę 10%.
Ponoszenie kosztów różnic kursowych na szczęście nie jest konieczne. Wystarczy, że przestaniesz wymieniać walutę w banku i zaczniesz korzystać z oferty kantorów online. Na najkorzystniejsze kursy trafisz w serwisach działających na zasadzie społecznościowej giełdy. Jest to wielotysięczna społeczność, która gromadzi użytkowników mających jeden cel – wymianę waluty na jak najkorzystniejszych warunkach. Właściciele platformy pozwalają na całkowitą elastyczność pod względem kursów. Wyłącznie od zarejestrowanych osób zależy, na jakie stawki się zgodzą. Mogą proponować własne kursy, jak i przyjmować oferty spośród dostępnych na giełdzie.
Oszczędzaj pieniądze bez opuszczania swojego fotela
Czy słyszałeś kiedykolwiek o sposobie oszczędzania, który nie wymagałby od Ciebie podjęcia nawet najmniejszego wysiłku? Warto więc abyś wiedział, że uczestnicy platform walutowych online zyskują do 8% na każdej transakcji. Nie muszą poza tym tracić czasu na dojazdy do punktu wymiany. Proces rejestracji i zasilenia elektronicznego portfela nie zajmuje im więcej niż 15 minut.
Potrzebujesz konkretów? W każdej chwili możesz sprawdzić aktualne kursy walut na stronie danej giełdy społecznościowej. Na przykład po wpisaniu w pole przeglądarki adresu https://www.walutomat.pl/kursy-walut/, wyświetlą się w jednym oknie najatrakcyjniejsze oferty kupna i sprzedaży. Twoim oczom ukażą się różne pary walutowe oraz ich porównanie do średnich kursów na świecie. Co ważne, stawki te aktualizowane są w trybie rzeczywistym. Jeśli więc w serwisie pojawi się korzystniejsza oferta, to na pewno jej nie przegapisz. Zmian możesz się spodziewać nawet co kilka minut.
Podsumowanie
Oszczędzanie jest łatwiejsze niż mógłbyś przypuszczać. Podziękuj raz na zawsze bankom i wymieniaj walutę metodą elektroniczną. Społecznościowe giełdy walutowe nie są obarczone spreadem ani drogimi prowizjami. Finalnie w Twoim portfelu zostaje więc po każdej wymianie, nawet 8% więcej!
Zobacz również
-
11 maja 2018
W tym roku 10 proc. więcej firm ogłosi bankructwo
11 maja 2018Polski sektor ubezpieczeniowy na dobrej drodze do...
11 maja 2018Przychody należne z kapitałów pieniężnych, a...
11 maja 2018Monitoring pojazdów komunalnych
Popularne
-
11kwi
-
20kwi
-
26kwi
-
25maj
Kategorie
Wiadomości
Biznes Firma
Finanse
Kadry i Płace
Marketing
Praca
Prawo i Podatki