Skrzynki cukiernicze, skrzynki na pieczywo, co jeszcze potrzebne jest w cukierni i piekarni?

Dobrze zaopatrzona firma to połowa sukcesu. Poza wysokiej jakości produktami, z których będą przygotowywane wyroby cukiernicze, warto zadbać także o artykuły, które okażą się niezbędne w codziennej pracy. Prawidłowe wyposażenie piekarni nie tylko poprawi funkcjonowanie firmy, ale także pomoże uniknąć problemów z sanepidem. Skrzynki na pieczywo, blachy i formy wypiekowe to tylko jedne z niewielu przydatnych akcesoriów.

Skrzynki do pieczywa i wyrobów cukierniczych

Skrzynki transportowe to podstawowe udogodnienie, które powinno znaleźć się w każdej piekarni. Ważne, aby były wykonane solidnie. Dobrze sprawdzają się składane skrzynki na pieczywo (można je zobaczyć na www.erg-system.pl/kategoria/skrzynki-do-pieczywa-i-wyrobow-cukierniczych), które po opróżnieniu zajmują znacznie mniej miejsca, zmniejszając swoją objętość o około 70%. Rodzaj i wymiary najlepiej dobrać pod indywidualne potrzeby firmy. Ciekawym rozwiązaniem są także wózki na skrzynki, które pomagają pracownikom przy transporcie cięższych produktów.

Urządzenia i produkty do pakowania pieczywa

Przy pakowaniu wyrobów cukierniczych jak i wszelkiej żywności, ważne jest zachowanie higieny. Dlatego bezwzględnie należy podawać pieczywo przez foliowe rękawiczki, co również jest jednym z wymogów sanepidu. Pakować możemy na różne sposoby. Szczególnie w cukierniach dobrze sprawdzają się pakowarki foliowe typu „gorący stół”. Są to urządzenia, które owijają produkt ułożony na tacce (lub bez tacki) w folię, która następnie zostaje zgrzana na gorącej powierzchni stołu tej maszyny. Posiadając takie urządzenie, trzeba zaopatrzyć się również w folie do pakowarki i pojemniki polipropylenowe. Natomiast pieczywo najlepiej pakować w torebki papierowe, które pomagają zachować dłuższą świeżość produktów.

Zaklejarki do woreczków

Bardzo przydatnym urządzeniem w piekarni jest zaklejarka do woreczków foliowych. Jest niezbędna przy szczelnym pakowaniu pieczywa krojonego. To niedrogi a z pewnością funkcjonalny przedmiot, w który powinna być wyposażona każda piekarnia.

Akcesoria, które sprawdzą się na wystawie w cukierni

Jak w każdej firmie, połowa sukcesu to dobra ekspozycja, która przyciągnie klientów. Przy szklanej szybie cukierni znakomicie sprawdzą się słodkie wyroby, najlepiej zaprezentowane w witrynie chłodniczej. Do ekspozycji można wykorzystać także tace wystawowe w różnych kolorach i rozmiarach oraz stojaki na tort i tace obrotowe.

Wagi i termometry

Równie niezbędnym urządzeniem w każdej cukierni jest waga. Na rynku istnieje wiele rodzajów tego produktu. Najczęściej korzysta się z wagi stołowej prostej, wagi sklepowej kalkulacyjnej lub wagi platformowej. Jednak wszystko zależy od indywidualnych wymagań firmy. Przydatny jest także termometr zanurzeniowy, jest to mały miernik temperatury, przystosowany do kontaktu z produktami spożywczymi.   

Aby nasza piekarnia rozwijała się prawidłowo, niezbędne jest dobre wyposażenie. Ważne, żeby stawiać tylko na solidne, dobrze wykonane akcesoria, które zapewnią dłuższą świeżość i higienę produktów.

Forum-Firm.pl

Redakcja serwisu Forum-Firm.pl. Piszemy dla Was o biznesie!

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal powstał z myślą o ludziach prowadzących własny biznes, którzy szukają przydatnych informacji w internecie, a my im podpowiadamy jak prowadzić własną firmę.